10:5
    (Košir)

Pohár: Sparta si poradila s Lípou, Hradec zaskočil Sokoly

Florbalisté pražské Sparty | foto: ACEMA Sparta Praha

Vynikajícím závěrem se blýskli florbalisté Hradce Králové. Ve vrcholové skupině Poháru Českého florbalu porazili superligové Sokoly potom, co jim nastříleli pět branek ve třetí třetině. Úspěšně si dále vedli sparťané, kteří nadělili deset gólů do sítě České Lípy.

SOKOLI Pardubice – FbC Hradec Králové 6:7 (2:2, 3:0, 1:5)

Pardubice zahájily vrcholovou část soutěže s regionálním rivalem, který je nováčkem první ligy mužů. A po dvou třetinách se zdálo, že vítězství míří k superligovému účastníkovi, jehož náskok byl 5:2. Hradec ovšem ve třetí třetině fantasticky zabral a pěti trefami otočil na 7:6 ve svůj prospěch. Rozhodl Adam Hušek v poslední minutě utkání.

Branky: 10. Žáček, 15. Bína, 29. Žáček, 29. Pakosta, 36. Drba, 41. Polis – 13. Heger, 20. Hušek, 41. Rolín, 50. Koubek, 51. Fous, 57. Krejčí, 60. Hušek. Rozhodčí: Beránek – Přibyl. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 350. Zásahy brankářů: Denemark 12 – Bárta 15. MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha – FBC Česká Lípa 10:5 (3:1, 3:4, 4:0)

Kromě prostřední fáze duelu, v níž Českolipští přestříleli Spartu na góly 4:3, měli Pražané výsledek pod kontrolou. Dohromady nasázeli hostům rovných deset branek a dokráčeli si pro dvoucifernou výhru zkraje nové sezony. Bilancí 2+2 zazářil Jakub Bohuslávek, kromě něj dvakrát mířili přesně ještě Matěj Čermák (2+1) a Mikuláš Krbec (2+0). Po návratu do soutěžní sestavy skóroval i Jiří Curney.

Branky: 11. Krbec, 18. Zouzal, 20. Čermák, 26. Marvánek, 36. Petráň, 37. Bohuslávek, 41. Krbec, 44. Čermák, 50. Curney, 60. Bohuslávek – 19. Krajcigr, 23. Trčka, 27. Krajcigr, 32. Kouba, 35. Pšenička. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Beneš 19 – Netopilík 13. MATCH CENTER