11:5
    Radek DRBA
    (Škoda)

Bohemians doma neklopýtli, Pardubicím nadělili sedmou porážku v řadě

Průnik FbŠ Bohemians při domácím utkání Livesport Superligy | foto: FbŠ Bohemians

Po dvou porážkách z minulých dvou zápasů si Bohemians opět vylepšili bilanci. V 19. kole Livesport Superligy si poradily relativně komfortně s Pardubicemi, jež naopak utrpěly sedmou prohru za sebou. Většinu branek nasázeli domácí florbalisté už v úvodním dějství.

FbŠ Bohemians – SOKOLI Pardubice 12:5 (7:2, 4:2, 1:1)

Pořádná gólová smršť se strhla již v první třetině, během níž nastříleli klokani úctyhodných sedm branek. Byly to však Pardubice, kdo se střelecky prosadil již ve druhé minutě, nicméně od té chvíle začali utkání postupně ovládat domácí. Sokoli se maximálně dotáhli ještě na nerozhodné skóre 2:2, potom už ale definitivně váleli jen Bohemians.

Ve druhé části se poměrně dlouho čekalo, až padnou další trefy. Mezi 31. a 40. minutou jich ovšem přibylo rovnou šest – z toho čtyři do sítě Východočechů. Průběžný stav tedy zněl 11:4 pro Bohemku a nebylo pochyb o tom, kdo míří za třemi body z tohoto střetnutí.

Závěr zápasu přinesl pouze kosmetickou změnu v počtu gólů, což už Pražanům úspěch nesebralo. Klokani tak po dvou prohrách znovu naplno bodovali, zato Pardubice se musely smířit s již sedmým nezdarem za sebou. Východočeši i proto zůstávají na dně Livesport Superligy, zatímco Bohemka poskočí do elitní šestky soutěže.

Měření sil perfektně vyšlo Tomáši Kvasnicovi, který kromě čtyř tref stihl ještě jednu asistenci. Svým výkonem potěšil domácí publikum i Karel Petrák s bilancí 2+1.

Branky: 2. J. Petrák, 6. Kvasnica, 11. Kvasnica, 12. Trnka, 13. Kvasnica, 20. Řehoř, 20. Kawulok, 31. Bílek, 35. Šebek, 38. K. Petrák, 40. Kvasnica, 59. K. Petrák – 2. Křinka, 11. Žáček, 33. Žáček, 35. Křinka, 59. Drba. Rozhodčí: Schuler – Sprecher. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváků: 305. Zásahy brankářů: Kovařík 16 – Denemark 11, Haleš 15. MATCH CENTER | OHLASY