• 60 59:56
    6:2
    (Chroust)

Letka přetlačila Chomutov, konec utkání vyšel také Kanonýrům

Florbalisté Kladna při vítězném utkání 1. ligy mužů proti Plzni | foto: Kanonýři Kladno

Výsledek byl nerozhodný, poslední tři minuty ovšem rozhodly. Letka zvládla měření sil s Chomutovem, který zdolala 6:5. Až díky trefám ze závěrečné třetiny uspěli také Kanonýři Kladno a ukončili sérii porážek.

Když florbalisté Letky ztráceli na startu druhé dvacetiminutovky již 0:3, nevypadaly jejich vyhlídky příznivě. Domácí tým ale stihl ještě do přestávky snížit na kontaktní rozdíl, načež dokonal i otočku. Chomutov pak sice znovu srovnal, nicméně v 58. minutě mířil přesně Daniel Filip a Letka mohla slavit. Šlo tak už o její druhý úspěch z posledních dvou duelů.

Díky vydařené třetí části brali všechny body také Kanonýři Kladno. Středočeši hráli celkem vyrovnaně s Plzní, jenže následně se gólově utrhli a získali klíčový náskok. Dvě branky přitom padly až v závěrečné minutě a přinesly domácím výhru 6:2. Kanonýři tím zlomili šňůru čtyř proher za sebou a pokračují ve vyrovnaných bojích kolem desátého místa tabulky.

Sobotní výsledky 20. kola 1. ligy mužů
FBC Letka Toman Finance Group – DDQ Florbal Chomutov 6:5 (0:2, 3:2, 3:1)

Branky: 31. Šincl, 39. Hložanka, 40. Hranický, 42. Šincl, 47. Kahánek, 58. Filip – 5. Bláha, 14. Andrášek, 23. Petráň, 39. Linc, 54. Jeníček. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváků: 62. Zásahy brankářů: Petr 21 – Chabr 9. MATCH CENTER

Kanonýři Kladno - FbC Plzeň 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Branky: 14. Novák, 20. Novák, 35. Ullmann, 55. Veselý, 60. Bohuslávek, 60. Novák – 25. Tomášek, 31. Šebek. Rozhodčí: Brak – Provazník. Vyloučení: 5:4 + Šebek 4 + trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváků: 66. Zásahy brankářů: Ponomarev 22 – Bezděk 14. MATCH CENTER