Dění Champions Cupu: Tatran míří do semifinále, Vítkovice a Ostrava vypadávají

Vítězství Tatranu ve čtvrtfinále Champions Cupu 2024 | foto: Fabian Trees

Champions Cup 2024 pokračoval v rámci svého čtvrtfinále, v němž o postup bojovaly tři české celky. Komu se podařilo postoupit a kdo naopak v soutěži vypadává?

MUŽI | Tatran Střešovice - Floorball Köniz Bern (SUI) 10:2 (2:0, 2:1, 6:1) - postup

Tatran si vytvořil náskok již v první třetině, ve které se proti švýcarskému soupeři prosadili Marek Beneš a Jonáš Kreysa. Ve 23. minutě pak již na 3:0 zvyšoval Matěj Havlas a pro Bern to tak nevypadalo vůbec dobře. A to se také potvrdilo, neboť Střešovice do konce zápasu přidaly ještě sedm branek a po drtivém vítězství 10:2 tak míří do semifinále Champions Cupu 2024. Nejlepším hráčem utkání se na straně Tatranu stal Jonáš Kreysa, který svému týmu přispěl čtyřmi góly a jednou asistencí.

Branky: 8. Beneš, 15. Kreysa, 23. Havlas, 37. Kreysa, 42. Kreysa, 45. Hanák, 51. Boček, 54. Šindelář, 58. Kún, 60. Kreysa - 29. Zaugg, 54. Zaugg. Rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: Tomáš Jurco 9 - Tim Kramer 16. | MATCH CENTER | STREAM | VSTUPENKY

ŽENY | 1.SC TEMPISH Vítkovice - Zug United (SUI) 5:7 (3:0, 1:5, 1:2)

Rytířky vstoupily do domácího utkání Champions Cupu 2024 skvěle a již ve třetí minutě se dostaly do dvoubrankového vedení. U obou gólů navíc byla mladá vítkovická posila Nela Sikorová, která se tak v těžkém zápase uvedla naprosto skvěle. Na 3:0 pro ostravský celek zvyšovala ještě v první třetině Michaela Kubečková a Vítkovice tak měly ten nejlepší možný předpoklad k návratu naděje na postup. Ve druhé periodě však Zug předvedl neméně oslnivý návrat a pěti brankami v řadě překlopil utkání na svou stranu. Své vedení pak držel až do 55. minuty a i když se Vítkovice snažily o zvrat, nakonec na svého soupeře nestačily a prohrály 5:7, čímž z Champions Cupu 2024 vypadávají.

Branky: 1. Sikorová, 3. Šponiarová, 8. Kubečková, 37. Kubečková, 55. Husková - 25. Hedlund, 26. Rüttimann, 30. Härdi, 36. Härdi, 36. Bichsel, 52. Hedlund, 59. Gerig. Rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Nikola Příleská 18 - Micheline Müller 36. | MATCH CENTER | STREAM

ŽENY | Kloten-Dietlikon Jets (SUI) - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:1sn (1:0, 1:1, 2:0, 0:0 - 1:0)

Utkání mezi švýcarským Klotenem a ostravským FBC bylo velmi vyrovnané a až do dlouhé 40. minuty v něm padla jediná branka. Tu měla na starosti Andrea Gämperliová, která ještě ve druhé třetině Jets posunula také do vedení 2:0. To pak sice snížila ostravská Markéta Vrlíková, domácí Švýcarky se ale znovu vrátily do dvoubrankového vedení a hru kontrolovaly až do závěrečného hvizdu. Z hlediska formátu Poháru mistrů tak došlo ke srovnání skóre výher a za stavu 1:1 pro oba týmy tak následovalo prodloužení. To však bylo nerozhodné a o dalším postupujícím do semifinále tak rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých nakonec zvítězil švýcarský celek. Ostravské FBC tak z Champions Cupu vypadává již ve čtvrtifnále.

Branky: 14. Gämperli, 40. Gämperli, 46. Wick, 59. Metzger - 40. Vrlíková. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářek: Krista Nieminen 9 - Veronika Tomšová 10. | MATCH CENTER | STREAM