VÝBĚR SOUPEŘŮ 2024 | Program a informace. Startuje se Národní ligou

Utkání Panthers Praha – Slavia Plzeň | foto: Panthers Praha

Závěr základní části se chýlí ke konci, a tak přichází na řadu tradiční výběr soupeřů. Jeho scénář bude stejný jako v předchozích letech. Níže se dozvíte veškeré informace ohledně jednotlivých výběrů i termíny.


Jako první přijde na řadu již v neděli 18. února Národní liga, hned o týden později se dozvíme složení čtvrtfinále play-off ČEZ Extraligy a také 1. kola CE ligy juniorů. Následovat bude po odehrání osmifinále první liga mužů, nejvyšší soutěž juniorek a nejpozději 9. března také čtvrtfinále Livesport Superligy.

Livesport Superliga

Nejvyšší mužská soutěž má naplánované dva výběry. Ten první by měl proběhnout nejpozději 9. března po dohrání osmifinále. Pokud se však rozhodne již v neděli 6. března, bude se vybírat v pondělí 7. V něm zabojují o postup do čtvrtfinále týmy na 7. až 10. místě. Osmifinále play-off se jako jediná nevybírá, ale týmy se proti sobě postaví podle pořadí v tabulce po základní části.

Výběr soupeřů je pak v plánu ve čtvrtfinále a v semifinále, přičemž ve čtvrtfinále vybírají tři nejlepší týmy v pořadí po základní části Livesport Superligy, v semifinále pak ten ze čtveřice postupujících, kterému patřila po základní části nejvyšší příčka v tabulce.

ČEZ Extraliga

V ženské extralize se vybírají stejné fáze jako v Livesport Superlize. Vzhledem k tomu, že v nejvyšší soutěži žen navazuje čtvrtfinále rovnou na základní část, následuje hned po jejím ukončení výběr soupeřek, přičemž právo výběru mají postupně tři nejlepší týmy základní části. V semifinále je pak systém stejný jako v superlize, po základní části nejvýše postavený postupující si může zvolit celek, proti němuž bude bojovat o vstupenku do BigBoard Superfinále.

1. liga mužů

Mužská první liga je jedinou elitní soutěží, která má jen jeden výběr soupeřů. Ten následuje po osmifinále play-off, ve kterém se stejně jako u Livesport Superligy potkávají týmy na 7. - 10. místě. Právo volby soupeře mají celky na prvním až třetím místě po základní části.

Dvojice pro semifinále play-off poté vzniknou podle jednoduchého klíče. Proti sobě budou stát vítězové sérií, v nichž nastoupily celky umístěné na 1. a 4. místě po základní části, respektive 2. a 3. příčce.

Národní liga

V obou skupinách Národní ligy následuje bezprostředně po skončení základní části čtvrtfinále play-off, které je zároveň jedinou sérií, v níž si tři nejlepší týmy po základní části postupně vybírají své protivníky. První semifinálovou dvojici pak stejně jako u první ligy vytvoří vítězové sérií, ve kterých nastoupily celky umístěné na 1. a 4. místě po základní části, druhou pak vítězové sérií, které hrály 2. a 3. tým tabulky po základní části.

CE soutěž juniorů

Trošku komplikovanější je situace stran nejvyšší juniorské soutěže. Tam budou následovat dva výběry. Ten první proběhne v rámci prolínací části, kdy 9. - 12. celek základní části CE ligy juniorů čeká 1. kolo play-off, do nějž se zapojí i šest nejlepších týmů v každé skupině 1. ligy juniorů. Výběr probíhá tak, že jako první si soupeře volí družstva z CE ligy juniorů, posléze bodově úspěšnější vítěz jedné ze skupin 1. ligy, po něm vítěz skupiny, který dosáhl menšího počtu bodů a jako poslední má možnost volby lepší druhý tým z obou skupin.

Vítězové 1. kola postupují do osmifinále play-off, kde si je za soupeře zvolí nejlepší sedmička celků po základní části CE ligy juniorů. Následující série čtvrtfinále a semifinále se poté tvoří pomocí pavouka, kdy proti sobě postupují vítězové sérií, v nichž hrály po základní části 1. a 8. tým, 2. a 7., 3. a 6. a 4. a 5. celek tabulky. Stejným způsobem pak vzniknou dvojice i pro semifinále.

1. liga juniorek

O něco jednodušší je situace v 1. lize juniorek, kde se vybírají všechny fáze. Tou první je osmifinále, v němž postupně vybírají týmy na 4. - 7. místě tabulky po základní části, dále se vždy pořadí výběru utvoří podle postavení postupujících v tabulce po základní části. Ve čtvrtfinále se pak zapojí do boje i trojice nejlepších celků.

Termíny výběru soupeřů

18. února

Národní liga (čtvrtfinále)

25. února

ČEZ Extraliga (čtvrtfinále)
CE liga juniorů (1. kolo)

28. února

1. liga mužů (čtvrtfinále)*

3. března

1. liga juniorek (osmifinále)

6. března

CE liga juniorů (osmifinále)*

9. března

Livesport Superliga (čtvrtfinále)**

13. března

1. liga juniorek (čtvrtfinále)*

17. března

ČEZ Extraliga (semifinále)*

24. března

Livesport Superliga (semifinále)*
1. liga juniorek (semifinále)*

* - v případě dřívějšího skončení předchozí série se může být výběr soupeřů posunut.
** - v případě, že osmifinále skončí v neděli 6. 3., bude následovat výběr soupeřů v pondělí 7. 3.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se