Florbaloví trenéři zavítali do Nymburka. Inspirovali se ve spojení školy a sportu

Trenérská tabulka. Ilustrační foto | foto: Michal Struž/Český florbal

Úsek vzdělávání připravil se spolupráci s basketbalovým oddílem z Nymburka další stáž pro florbalové trenéry, která byla primárně zaměřena na spolupráci se vzdělávacími institucemi, nastavování práce s mládeží v kombinaci se školními povinnostmi a dlouhodobým rozvojem hráčů a hráček pro elitní tým.


Do Nymburka se vypravili vybraní koučové, kteří si posléze pochvalovali nejen samotný program stáže, ale i organizaci a také přístup hostitelů. Vzájemné sdílení poznatků a způsobů práce napříč sporty funguje již několik let a je jedním z důležitých pilířů vzdělávání trenérek a trenérů.

"Stáž byla pro mě velmi přínosná. Vedení Nymburka bylo velmi otevřené všem otázkám a ochotné se podělit o svoje know - how. Po sportovní stránce mají vše dobře nastavené a mají jasně vydefinované důvody, proč se vydávají touhle cestou. Velkou výhodou je množství hal v docházkové vzdálenosti a obrovské sportovní centrum, které mohou naplno využívat a poskytovat tak hráčům maximální péči. V neposlední řadě dostačující internát s výbornou a chápavou vychovatelkou, která ubytovaným hráčům poskytuje kvalitní servis a zázemí," popisuje Matyáš Reichl z florbalového Písku.

Své dojmy z pobytu v zázemí sportovního klubu, který má velké renomé i na evropské scéně, poskytl také Adam Bouška z organizace brněnských Gullivers. "Největším překvapením pro mě byla úroveň spolupráce mezi basketbalovým klubem a školami. Vztahy a domluva mezi těmito institucemi je na první pohled naprosto bezproblémová a funkční. Nastavení individuálních plánů je dobře promyšleno a zorganizováno," vybral témata, která jej zaujala.

"Největším přínosem je pro mě nahlédnutí do sportovního procesu a zvládaní tréninkového a zápasového zatížení při tak velkém objemu," doplňuje Bouška. "Inspirující pro mě byla zvládnutá spolupráce mezi školou/internátem a klubem z hlediska individuálního rozvoje. Hráči mají jasně definovaná pravidla pro získání individuálního plánu a v případě plnění svých povinností mají možnost se v dopoledních hodinách maximálně rozvíjet ve svém sportu. Troufám si říct, že na všechny možné problémy mají jasně nastavené postupy a díky tomu je fungování bezproblémové. Věřím, že bychom mohli v tomhle najít u nás cestu, jak hráčům více pomoci v jejich florbalovém rozvoji," říká Reichl.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se