Všechny čtyři baráže jsou vyrovnané! Bude se hrát také na svátek práce?

Barážový souboj Bulldogs a Pardubic | foto: SOKOLI Pardubice

Závěr dubnového měsíce se ponese ve znamení pokračování barážových sérií. Ty jsou ve všech elitních soutěžích po úvodním víkendu vyrovnané a je tak už teď jasné, že se budou hrát také čtvrté zápasy.

Sobota 27. dubna

Po prvním barážovém víkendu je k vidění velmi zajímavá věc - všechny čtyři série jsou na vyrovnaném stavu 1:1. A zatímco některé zápasy byly výsledkově jednoznačné, jiné zase nabídly parádní drama a tři z osmi duelů tak musel rozhodovat až nastavený čas nebo samostatné nájezdy.

V Livesport Superlize se povedl vstup do série Bulldokům, kteří přetlačili Pardubice 6:5 po nájezdech, ale vzápětí ztratili druhý zápas drtivou prohrou 1:6. V ČEZ Extralize zase došlo na obrovskou přestřelku, v níž vítězství 11:10 urvalo Znojmo, poté však padlo proti Startu98 3:5 ve druhém zápase.

Drama proběhlo také v 1. lize mužů, kde si úvodní body vybojovaly celky Náchoda a Čelákovic. V následné odvetě ale skóroval Start98 výhrou 5:4 v prodloužení a Torpedo Havířov triumfem v nájezdech a také tyto dvě série jsou tak vyrovnané.

Neděle 28. dubna

Barážové drama bude pokračovat také v neděli, kdy jsou v plánu zápasy s pořadovým číslem čtyři. Vítězové třetích duelů si zde budou moci vybojovat vstupenku do dalšího ročníku nejvyšších soutěží, zatímco poraženým skončí sezona sestupem.

Pokud však poražené kádry ze třetího zápasu v tom čtvrtém uspějí, dojde na prodloužení série do posledního možného pátého zápasu.

Program

17:00 FAT PIPE Tigers Start98 - TJ Znojmo LAUFEN CZ | MATCH CENTER

17:00 Florbal Primátor Náchod - FAT PIPE Start98 | MATCH CENTER

Středa 1. května

Hrát se může také na svátek práce, to by ale alespoň jedna z barážových sérií musela o víkendu skončit vyrovnaným stavem 2:2 na zápasy. Pokud se tak stane, právě ve středu 1. května se drama rozuzlí posledním pátým duelem. V něm si jeden z celků v sérii vybojuje třetí bod a tím i postup mezi elitu pro další sezonu.