Hattrick ve finále MČR starších žáků porazil Bulldogs, bronz vybojoval Litvínov

Hattrick Brno je vítězem MČR starších žáků 2024. | foto: Jan Vlach / Český florbal

Závěrečný turnaj Mistrovství České republiky starších žáků 2024 vrcholil finálovým dnem. V Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi se od nedělních ranních hodin rozjely souboje o konečné umístění. Finále bylo výhradně brněnskou záležitostí, Hattrick porazil Bulldogs 7:1. Třetí místo vybojoval Litvínov, který zvítězil 4:3 nad Pískem.

Rozpis zápasů a výsledky třetího dne MČR starších žáků (neděle 5. května)

Zápas o 11. místo

FBŠ Gorily Plzeň - FBC Liberec 2:3 v prodl. ONLINE | VIDEO

Oba týmy si zopakovaly vzájemný souboj ze základní skupiny. Zatímco v pátek se radoval Liberec drtivým výsledkem 7:1, nedělní repete o 11. příčku bylo výrazně vyrovnanější. Rozhodovalo až prodloužení, v jehož druhé minutě Severočeši strhli vítězství na svou stranu.

Zápas o 9. místo

FbC Skuteč - 1. SFK Havířov 4:6 ONLINE | VIDEO

Deváté místo si odvážejí starší žáci Havířova, kteří ve svém závěrečném představení těžili hlavně z náskoku 4:1, který si vybudovali během první poloviny zápasu. Skuteč dotahovala, v poslední třetině snížila na 4:5 ze svého pohledu, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

Zápas o 7. místo

Starší žáci Mladé Boleslavi a Pardubic se na turnaji utkali podruhé, na vzájemný duel ze základní skupiny navázali střetem o sedmou příčku a úspěšnější byli znovu Východočeši.

Předvýběr.CZ Florbal MB - SOKOLI Pardubice AKADEMIE 4:7 ONLINE | VIDEO

Zápas o 5. místo

Vítkovice o páté příčce rozhodly ve druhé třetině, kterou vyhrály 4:1 a celý zápas 6:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 6:2 ONLINE | VIDEO

Semifinále

FbC Písek - FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:7 ONLINE | VIDEO | ROZHOVORY

Hattrick zahájil semifinále skvěle a po necelých sedmi minutách vedl 3:0. Tři góly přidal i ve druhé třetině, po níž vedl 6:1 a nakročil do finále. Písek už „jen“ zkorigoval skóre na konečných 3:7 ze svého pohledu.

SK Bivoj Litvínov - Bulldogs Brno 2:7 ONLINE | VIDEO | ROZHOVORY

Finále bude čistě brněnskou záležitostí, protože Hattrick následně v boji o trofej doplnili Bulldogs, kteří v semifinále také nastříleli sedm gólů.

Zápas o 3. místo

Dvakrát dokázal Písek smazat litvínovský náskok, ale klíčová byla trefa Severočechů na 3:2, která padla tři vteřiny před koncem druhé třetiny. Litvínov ještě ve třetí třetině navýšil náskok na 4:2 a Jihočeši už dokázali jen snížit. Z bronzových medailí se raduje Bivoj.

FbC Písek - SK Bivoj Litvínov 3:4 ONLINE | VIDEO | ROZHOVORY

Finále

Finálový duel měl skvělé tempo i atmosféru, tribunou Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi se opakovaně proháněla mexická vlna. Bulldogs začali výborně a po 30 vteřinách vedli. Hattrick ještě v první třetině srovnal a v úvodu té druhé skóroval dvakrát v rozmezí 21 sekund. Nakonec se odpoutal až do vedení 7:1 a finálový zápas jasně ovládl.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Bulldogs Brno 7:1 ONLINE | VIDEO | ROZHOVORY