Do Kutné Hory míří i U23. Realizační tým doplní Ondrušek

Adam Šmíd na kempu reprezentace U23 | foto: Český florbal

Reprezentace do 23 let bude posledním týmem, který zavítá do Kutné Hory. Tréninkový kemp proběhne v souběhu s reprezentační akcí mužského áčka. Novinku hlásí realizační tým, jehož součástí se nově stal Tom Ondrušek.


Bývalý reprezentant a jedna z českých florbalových ikon, který ukončil po uplynulé sezoně svou kariéru, bude fungovat v roli mentora. "Cílem naší vzájemné spolupráce je co nejvíce pomoci hráčům s adaptací na mužskou mezinárodní úroveň. Tom je dlouholetý reprezentant, který se dokázal držet na špičkové úrovni několik let a velmi dobře ví, jaký přístup je vyžadován pro to, aby se na tomto stupni hráč dokázal udržet takovou dobu. Měl by tedy fungovat jako mezičlánek mezi trenéry a hráči. Jeho hlavní úlohou bude předávání hráčského know-how, jakým oblastem je potřeba se věnovat v rámci budování kondice, individuálního rozvoje a celkově přístupu k florbalu," popisuje hlavní trenér výběru do 23 let Jan Pazdera.

U výběru naopak nebude pokračovat Martin Forman. "Společně s Martinem jsme si vyhodnotili, že se neshodujeme stoprocentně na tom, kam má projekt U23 směřovat. Po roční zkušenosti jsem v rámci fungování reprezentace a jejího hlavního úkolu, kterým je připravovat hráče pro mužské áčko, dospěl k názoru, že je lepší jít cestou mentora, který dokáže hráčům na jejich cestě díky svému přehledu a zkušenostem pomoci. Martinovi bych chtěl poděkovat za jeho práci během ročního působení u U23 a popřát mu hodně štěstí do jeho trenérské kariéry," říká Pazdera.

Na kempu v Kutné Hoře se představí dvacítka hráčů a tři brankáři. Vůbec první reprezentační akci absolvuje gólman Martin Hanousek, který strávil minulý ročník ve finském celku Nurmon Jymy.

Trenéři mají hned několik výzev. "Ta největší je spojená s tím, že nám po uplynulé sezoně skončili hráči ročníku 2000, v nichž jsme měli v kabině spoustu lídrů, kteří přebírali zodpovědnost za to, jaké nároky na dané akci máme. Jsme proto zvědaví na to, kdo z nominovaných hráčů si vezme tuto roli na sebe a jak se jí zhostí. Chceme rovněž vidět to, kam se kluci za uplynulý rok posunuli, a to především herně a fyzicky. Vrcholem akce je závěrečný zápas proti mužské reprezentaci, což je v rámci projektu U23 to nejzajímavější porovnání. Odehrajeme utkání proti dospělé reprezentaci ze světové top čtyřky, což je konfrontace, která nám ukáže, kdo na tom jak je s ohledem na vyžadovanou úroveň," poodhaluje Pazdera.

Reprezentace do 23 let zahajuje třetí ročník, druhou sezonu v roli plnohodnotného národního týmu, který slouží pro plynulejší přechod a přípravu hráčů po juniorském věku pro mužskou reprezentaci, což už za předchozí dva roky přineslo své první plody.

V uplynulých týdnech si Pazdera společně s Jaroslavem Berkou (hlavní trenér reprezentace mužů, pozn. red.) vyhodnotili vzájemnou spolupráci, aby dokázali společnou úzkou kooperaci co nejlépe nastavit. "Vnímám, že U23 má větší záběr stran potenciálních adeptů, protože co dva roky do jejího okruhu přibývá velké množství hráčů. I díky tomu, že sestava dospělého áčka je poměrně dost mladá, budou muset florbalisté po juniorském věku vyvinout mnohem větší úsilí pro to, aby se do ní prosadili. Je tedy větší pravděpodobnost, že v týmu do 23 let stráví více času a i to bylo předmětem našich vzájemných debat," přibližuje Pazdera jeden ze směrů vzájemné diskuze.

"Chceme proto navýšit a posílit vzdělávání hráčů tak, aby dokázali pracovat na všech složkách sportovního výkonu a přiblížili se mužské reprezentaci. Nadcházející akce nám pomohou, abychom zjistili, na jaké úrovni se hráči nacházejí a jak blízko či daleko do A týmu mají. Náš vliv na jejich rozvoj je směřovaný především do období léta. Uvědomujeme si, že s nimi musíme být v kontaktu, pracovat na jejich rozvoji a dávat jim zpětnou vazbu. I z tohoto důvodu jsme angažovali Toma Ondruška do role mentora. Bude s hráči v osobním kontaktu i mimo akce. S Jardou jsme si stanovili konkrétní kroky stran vyhodnocování posunu florbalistů, vydefinovali jsme si parametry, které jsou vyžadované na mužské reprezentační úrovni, abychom jim mohli dávat srovnání s tou nejvyšší úrovní florbalu," vysvětluje Pazdera, jehož výběr bude čekat v září další měření sil. Tentokrát se český výběr do 23 let vydá na Slovensko.

Nominace reprezentace U23
  • Tréninkový kemp, Kutná Hora
  • 28. – 30. 6. 2024

Brankáři: Martin Hanousek (Jymy, Fin.), Karel Hodík (Florbal Chodov), Lukáš Kříž (EräViikingit, Fin.).

Obránci: Ondřej Jankovský, Ondřej Sidunov (oba 1. SC Vítkovice), Ondřej Kawulok, Jan Malič (oba FbŠ Bohemians), Bohumil Piskáček (EräViikingit, Fin.), Šimon Vavroušek (Tatran Střešovice), Jan Zoufalý (Florbal MB).

Útočníci: Matyáš Bachmaier (Kanonýři Kladno), Dominik Beneš (Florbal MB), Jakub Buršík, Jaroslav Petrák (oba FbŠ Bohemians), Martin Čermák (Tatran Střešovice), Jakub Faksa, Filip Smutný, Vojtěch Wiener (vš. FBC Liberec), Lukáš Fukala, Adam Palčinský, Adam Šmíd, Adam Zubek (vš. 1. SC Vítkovice), Petr Majer (Westend Indians, Fin.).

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se