SKV okradlo Vítkovice o dva body! Doležal předvedl one-man show

Radost florbalistů SKV po výhře nad Vítkovicemi | foto: TJ Sokol Královské Vinohrady

Livesport Superliga v sobotu pokračovala druhým kolem základní části, v němž Bohemku čekal souboj s Kladnem, SKV s Vítkovicemi a Chodov vyzval Pardubice.

FbŠ Bohemians - Kanonýři Kladno 9:3 (2:1, 5:2, 2:0)

Souboj Bohemky a nováčka z Kladna nebyl vůbec tak jednoznačný, jak se mohl zdát. Jako první se totiž prosadili Kanonýři, které v 11. minutě poslal do vedení Matěj Netrefa a byli to tak klokani, kdo musel dotahovat. Povedlo se jim to ale ještě v první třetině, kdy se o dvě branky postaral Karel Petrák. Pořádná přestřelka se strhla ve druhé třetině, v níž padlo dohromady sedm gólů. Bohemians se ve 38. minutě dostali do vedení 7:3 a pomalu začali Kanonýrům utíkat. Jejich vítězství bylo zpečetěno v průběhu dvaceti vteřin 58. minuty, kdy Karel Petrák zkompletoval hattrick a na konečných 9:3 skóre završil Lukáš Rada.

Branky: 18. K. Petrák, 20. K. Petrák, 22. Gajdoš, 27. Řehoř, 35. Kvasnica, 37. Batkovič, 38. Bílek, 58. K. Petrák, 58. Rada - 11. Netrefa, 23. Bohuslávek, 37. Stůj. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 185. Zásahy brankářů: Miroslav Kovařík 14 - Jakub Janoušek 14, Martin Haleš 9. MATCH CENTER

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:6p (3:3, 1:1, 2:2, 1:0)

Vyrovnaná byla první třetina také na půdě pražského SKV. To postupně dohnalo vítkovický náskok 0:2 a 1:3 a do druhé třetiny tak šlo za vyrovnaného stavu 3:3. Dobrou náladu si domácí přenesli také do prostředního dějství, v němž je do vedení 4:3 poslala trefa Daniela Gartnera. Rytíři na tuto branku dlouho hledali odpověď, kterou našli až v posledních vteřinách třetiny, kdy se prosadil Matyáš Šindler. Ale florbalisté Královských Vinohrad nic nevzdávali ani za stavu 4:4, ve třetí periodě svému favorizovanému soupeři pravidelně uskakovali ve skóre a nakonec si vystřelili výhru 7:6 v prodloužení.

Branky: 7. Procházka, 11. Karásek, 18. Pražák, 31. D. Gärtner, 46. Pražák, 49. Švejda, 62. Hájek - 2. Slončík, 5. Bräuer, 10. Slončík, 39. Šindler, 48. Fukala, 60. Fukala. Rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 102. Zásahy brankářů: Aleš Křepelka 17 - Denis Jasiok 12. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - BA SOKOLI Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Duel mezi Chodovem a Pardubicemi by se dal popsat pouze jménem Viléma Doležala. Ten totiž Sokolům zajistil tříbodovou výhru za tři branky, kterými zkompletoval hattrick a uzavřel celkové skóre zápasu na 3:1. Chodovští se na své půdě zmohli pouze na kontaktní trefu z hole Marka Matouška ve 30. minutě, jinak jim ale utkání uteklo a skončili tak poraženi.

Branky: 30. Matoušek - 10. Doležal, 24. Doležal, 58. Doležal. Rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 205. Zásahy brankářů: Karel Hodík 16 - Jan Buzík 18. MATCH CENTER