60
  • 60 59:12
    0:11
    (Kubalčíková)

Vítkovice ve finále zdemolovaly Tatran! Příleská jako první v historii udržela nulu

Vítězky poháru Českého florbalu 2022 – 1. SC TEMPISH Vítkovice | foto: Martin Flousek/Český florbal

Fanoušci Poháru Českého florbalu se dočkali velkolepého ženského finále, které dopadlo jednoznačnou nadvládou Vítkovic. Těm obhajobu pohárového zlata zajistila šestibodová Dominika Buczeková a Nikola Příleská, která proti Tatranu udržela nulu.

Tatran Střešovice - 1.SC TEMPISH Vítkovice 0:11 (0:1, 0:4, 0:6)

Střešovice do pohárového finále vstoupily docela nejistě a po několika nepřesných rozehrávkách v obraně již ve 4. minutě inkasovaly. První branku souboje o zlato řídilo známé duo Maroszová - Buczeková, které si na velkém brankovišti bleskově přihrálo a druhá jmenovaná zakončovala ze vzduchu přímo za záda brankářky Drbalové. Následně však na hřišti vzniklo spoustu dalších chyb a nepřesností, a to na obou stranách hřiště, další hráčka už se ale v první periodě na listinu střelkyň nepřidala.

Zato pořádná gólová podívaná započala ve druhé třetině, byla ale pouze vítkovická. Rytířky se pouze během prostředních dvaceti minut hry prosadily čtyřikrát a o mistrovi Poháru Českého florbalu tak bylo rozhodnuto.

O historicky nejvyšším vítězství ve finále ženské kategorie rozhodla zejména Dominika Buczeková, která byla po neuvěřitelných šesti kanadských bodech (2+4) vyhlášena hrdinkou utkání. Kromě ní se na dalším zlatém triumfu Vítkovic výrazně podílela také Vendula Maroszová, jenž vsítila hattrick a brankářka Nikola Příleská, která se stala první brankářkou, jež v ženském finále vychytala čisté konto.

Branky: 4. Maroszová, 26. Buczek, 30. Staňková, 31. Maroszová, 40. Willmannová, 42. Buczek, 43. Husková, 49. Krzywak, 52. Maroszová, 54. Kubečková, 60. Krzywak. Rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváci: 627. Zásahy brankářek: Eliška Drbalová 13, Monika Šolleová 4 - Nikola Příleská 10. | MATCH CENTER