Informace k licenčnímu řízení: Kromě jednoho oddílu superligy získaly všechny týmy licenci na sezonu 2024/2025

Míčky na hřišti (ilustrační foto) | foto: Matyáš Klápa/Tatran Střešovice

Před otevřením přihlášek do soutěží pro sezonu 2024/2025 proběhlo s účastníky elitních soutěží licenční řízení. Licenční komise Českého florbalu ve spolupráci se Soutěžním úsekem Českého florbalu řešila situaci v Livesport Superlize. Podmínky pro udělení licence nesplňuje oddíl Black Angels, který dlouhodobě neplnil kritéria týkající se ekonomického fungování klubu.


Pražský tým, který se v aktuálně skončeném ročníku zachránil v 1. kole play-down nejvyšší mužské soutěže, nesplnil podmínky licenčního řízení, což znamená, že nebude moci podat přihlášku do nadcházející sezony Livesport Superligy, ale ani 1. ligy mužů.

Black Angels dosud nemají zpracovanou účetní závěrku za roky 2022 a 2023 a nepředložili ani žádná data z účetnictví, které by mohla Licenční komise posoudit, zároveň neplní nastavený akční plán, který měl výše uvedené řešit.

"S Black Angels jsme často komunikovali a snažili se situaci řešit. Oddíl ovšem nebyl schopen plnit ani vlastní navržené kroky k vyřešení situace. Využili jsme všechny dostupné nástroje – včetně udílení průběžných sankcí. Během uplynulé sezony došlo dokonce u oddílu i k pozastavení matričních úkonů. Black Angels měli totiž oddílovou licenci pro předchozí ročník udělenou s podmínkami. Pro splnění těchto podmínek byly nastaveny termíny, které oddíl opakovaně i přes zmíněné sankce a vlastní akční plán neplnil a neplní je dodnes," říká Jiří Dufek, předseda Licenční komise.

"Jedním z hlavních cílů licenčního řízení je zajistit, aby v elitních soutěžích nastupovaly silné, a především ekonomicky zdravé oddíly. A právě ekonomika je problém, který licenční komisi neumožňuje udělit licenci oddílu Black Angels. V rámci licenčního řízení vyšlo najevo, že Black Angels nemají účetní uzávěrky za poslední dva roky, což je v rozporu se zákonnými povinnostmi. Oddíl měl spoustu možností situaci napravit, ale ani po opakovaných výzvách k tomu nedošlo. Sám jsem s Black Angels jejich situaci řešil i osobně minulý rok. Vzhledem k tomu, že oddíl účetní uzávěrky za rok 2022 a 2023 nepředložil, nemohli jsme rozhodnout jinak," doplnil Pavel Počarovský, člen Licenční komise.

Jelikož oddíl nesplňuje ani podmínky pro udělení licence pro 1. ligu mužů, má tým aktuálně právo startovat v soutěži, v níž není potřeba oddílová licence (od Národní ligy níže). Rozhodnutí Licenční komise Českého florbalu nemusí být konečné. Oddíl může použít opravné prostředky dle podmínek pro získání oddílové licence. V takovém případě definitivně rozhodne Výkonný výbor Českého florbalu, který se bude zabývat správností postupu licenčního řízení k datu odevzdání žádosti o udělení licence.

V případě, že se neudělením licence uvolní místo v Livesport Superlize, bude se postupovat dle platných předpisů – jako první získává právo na doplnění soutěže poražený tým z baráže, v případě nejvyšší mužské soutěže tedy Sokoli Pardubice, dále pak nejvýše postavený tým z play-off 1. ligy mužů. Tento princip platí případně i pro další soutěže.

Kromě zmíněných Black Angels získaly licenci pro nadcházející sezonu v elitních soutěžích všechny oddíly, které o ni požádaly. Celkem 16x byla udělena licence bez výhrad, licenci s výhradou získalo 10 oddílů. Pro nováčkovskou sezonu pak podmíněnou licenci automaticky získávají oddíly, které vybojují postup do vyšší soutěže.

Přihlášky do soutěží pro sezonu 2024/2025 budou otevřeny 16. května, oddíly budou mít čas se přihlásit do 30. května, ve druhé polovině června poté proběhnou losovací aktivy.

Důležité termíny přihlášek 2024

16. 5. (12.00) otevření systému přihlášek
30. 5. (23.59) uzavření systému přihlášek
31. 5. – 12. 6. termín pro finální zařazení družstev do soutěží
11. 6. – 30. 6. termín pro úhradu platby startovného
13. 6. losovací aktiv Livesport Superligy
16. 6. losovací aktiv celostátních soutěží v Brně
18. 6. – 30. 6. rozmezí termínů pro regionální losovací aktivy

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se