Superligová sezona začne v Německu, nováčky čekají Liberec a rytíři

Souboj úvodního kola sezony 2023/24 mezi Tatranem a Bohemians | foto: Matyáš Klápa/Český florbal

Livesport Superliga poznala svůj rozpis pro nadcházející ročník. V rámci úvodního kola se mohou diváci a divačky těšit na speciální výjezdní klání, které se odehraje za hranicemi. Pražské derby mezi Tatranem a Bohemians zamíří do německého Chemnitz.


Hned úvodní kolo nabídne několik parádních bitev. Česká Lípa si doma střihne reprízu osmifinálového souboje s Ostravou, Bolka hned v prvním kole přivítá Chodov, s nimž se v uplynulé sezoně neúspěšně potýkala v semifinále pohárového pavouka. Do akce půjdou také nováčci – Kladno doma narazí na Liberec, Bulldogs zavítají na hřiště Vítkovic. Stejně jako před dvěma lety se v úvodní bitvě potkají také Pardubice a Karlovy Vary, tentokrát se však bude hrát na sokolí půdě, a to v multifunkční enteria aréně. Pražský souboj čeká na Spartu a Vinohrady.

Pražské derby za hranicemi

Stejně jako před rokem si spolu v prvním kole zahrají dva pražské celky – Tatran Střešovice a Bohemians se společně potkají v rámci výjezdního utkání. To se odehraje 14. září v německém Chemnitz. Předcházet mu bude střetnutí německé Bundesligy, domácí Floor Fighters narazí na úřadujícího mistra z Weissenfelsu.

"Je to pro nás velmi důležitý projekt, který je součástí našeho směřování, kdy jako hnutí chceme být lídry v rámci mezinárodního rozvoje a zároveň chceme elitní soutěže více dostávat i k našim sousedům, abychom zvyšovali jejich prestiž ve střední Evropě. Propojení s německou federací funguje již delší dobu a výjezdní utkání je jedním z spojujících prvků. Jsme rádi, že se oběma stranám povedlo domluvit pro tuto akci velmi zajímavá utkání, které osloví sportovní fanoušky. Utkání v Chemnitzu ale není jen o tom, abychom za hranice vyvezli top florbal, ale celý event má mnohem širší cíle. Během dne tak proběhnou semináře pro trenéry či rozhodčí. Půjde o vzájemnou inspiraci na mnoha úrovních, která přinese spoustu benefitů nejen pro německou stranu, ale také pro nás," říká ředitel elitních a mezinárodních projektů Petr Chvojka.

"Osobně jsem velmi nadšený, že díky dobré spolupráci s Českým florbalem a Floor Fighters můžeme v Chemnitzu zrealizovat pro nás stěžejní projekt. Díky tomu se můžeme učit od špičkových národů a udělat další krok k profesionalizaci našich národních lig. Jsem velmi rád, že k nám přijede Tatran jako nejlepší tým světa a potká se s Bohemians, toto pražské derby nabízí velkou diváckou atraktivitu," uvedl za německý svaz koordinátor rozvoje Frederik Dilger. Ohledně podrobnějšího programu výjezdního utkání budeme informovat v průběhu nadcházejících měsíců.

1. kolo Livesport Superligy 2024/25

Předvýběr.CZ Florbal MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
ACEMA Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady
1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno
ESA logistika Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians
Kanonýři Kladno – FBC Liberec
SOKOLI Pardubice – FB Hurrican Karlovy Vary

Loading

Search

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se