Mužská část poháru má za sebou čtvrté kolo. Známe už i první výsledky pátého!

Nováček Národní ligy z Blanska zakončil brněnský Hattrick | foto: FBK Atlas Blanso

Pohár Českého florbalu pokračuje v plném proudu. Mužská část má již za sebou dohrané čtvrté kolo, ve kterém nebyla nouze o zajimavé a překvapující výsledky. Začala už i další fáze.


Skalp celku z vyšší soutěže dokázaly zapsat v dalším průběhu čtvrtého kola dva týmy. Proti Vinohradům se dokázal vytáhnout divizní Falcon, který uspěl po velké bitvě 8:7. Aktuálně čtvrtý celek divizní skupiny C vedl po dvou periodách o tři branky, pražský soupeř však dokázal náskok dorovnat. Hrdinou se nakonec stal Filip Ouředníček, který v 54. minutě rozhodl proti svému bývalému celku o postupu Falconu do pátého kola. Ze hry venku je poté i Hattrick Brno, který nestačil na nováčka Národní ligy z Blanska. Atlas vstoupil skvěle do zápasu, svůj rozhodující náskok si vytvořil v první periodě, na který už brněnský celek nedokázal reagovat.

Blízko skalpu favorita byli i pražští Wizards. Prvoligový Chomutov trápil pražský celek do poslední sekund, avšak z postupu se nakonec po výhře 6:4 radovali hráči z podhůří Krušných Hor. Ve zbylých duelech čvrtého kola se už vždy radovali pouze hosté. Ve dvou soubojích divizních celků si postup zajistila Orlová s Letohradem. První zmiňovaný celek zvládl dramatický duel na hřišti Mohelnice, Letohrad, v jehož kádru najdeme i doposud nejproduktivnějšího hráče poháru Jana Skalického, poté uspěl v Brně na hřišti Hornets. Roli favorita zvládlo proti Rožnovu pod Radhoštěm i Znojmo. Zaváhání nedopustil ani semifinalista posledního ročníku ze Střešovic, který si ze Slaného odvezl postup a výhru 6:2. Celý blok čtvrtého kola poté v pondělí zakončila jasná výhra Karlových Varů, které si zastřílely na hřišti Orky Čelákovice. Výhru 11:2 režíroval především kapitán Michal Klápa, který zapsal sedm bodů. 

Začalo už i páté kolo, v němž si poradila Jaroměř na půdě Jihlavy. Souboj dvou divizních soupeřů přinesl těsný průběh a triumf Východočechů, na které bude v osmifinále čekat Mladá Boleslav. Své místo v další fázi má už i pražský Butchis, který po velké bitvě nakonec uhájil triumf 6:7 na hřišti Náchoda. Osmifinále se rozjelo i v ženské části, rytířky z Vítkovic deklasovaly Jihlavu na její půdě 7:0.

Kompletní výsledky Poháru Českého florbalu mužů naleznete ZDE. 

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se