Hradec Králové zaskočil Lípu, Troopers trápili Otrokovice

Troopers slavící vstřelenou branku | foto: Jan Vlach

Hned čtyři duely nabídl středeční a čtvrteční program vrcholové části Poháru Českého florbalu. Tři favorité splnili svojí roli, jednou jsme se však dočkali překvapení. Nováček druhé nejvyšší soutěže Hradec Králové si totiž vyšlápl na Českou Lípu.


Florbal Náchod – FBC Liberec 4:6 (2:2, 1:3, 1:1) 

Středeční program odstartoval souboj mezi třetiligovým Náchodem a superligovým Libercem. Domácí Primátoři se sympatickým výkonem prezentovali již proti Black Angels, to samé předvedli i proti severočeskému celku, avšak na vítězství to opět nestačilo. Liberečtí udělali důležité kroky k výhře ve druhé části, kdy svému soupeři odskočili na rozdíl dvou branek.

Náchod se sice šest minut před koncem dokonce dostal na kontakt, svůj náskok si však Severočeši dokázali pohlídat a odvezli si výhru 6:4. Čtyřbodový večer prožil Jakub Kopecký, o jeden bod méně poté zapsal jeho spoluhráč z formace Filip Smutný.

Branky: 15. Langpaul, 19. Špaček, 37. Jebavý, 54. M. Mikšovský - 11. Smutný, 16. Ferdan, 24. Smutný, 28. Kopecký, 31. Velc, 60. Kopecký. Rozhodčí: Křepelák - Suchý. Vyloučení: 2 + Třešňák OS:1. Využití: 0:0. Diváků: 145. Zásahy brankářů: Skalický 23 - Dufek 12. MATCH CENTER 

FbC Hradec Králové – FBC Česká Lípa 8:7p (1:3, 5:2, 0:1 - 1:0)

K překvapení naopak došlo v Předměřicích, kde vyzval nováček druhé nejvyšší soutěže Hradec Králové superligovou Českou Lípu. Hosté vstoupili do zápasu jako uragán, po čtyřech minutách vedli 3:0. Ještě do pauzy však domácí Gregorem snížili a dostali se zpět do hry.

Druhá část už poté patřila Východočechům, kteří hned pěti brankami otočili skóre. Českolipský celek nakonec přeci jen dokázal srovnat ve třetině třetí zásluhou Václava Vavrušky, pro kterého šlo už o čtvrtou branku v zápase a o vítězi se tak muselo rozhodnout až v nastavení.

Po minutě a sedmatřiceti sekundách nakonec rozjásal hradecké fanoušky superligou ostřílený Lukáš Gregor, který hned ve svém prvním utkání po návratu zpět do svého mateřského celku zkompletoval hattrick. Hradečtí tak před víkendovým startem 1. ligy získali cenný skalp na svojí pažbu.

Branky: 17. Gregor, 21. V. Heger, 23. Š. Heger, 32. V. Heger, 33. Koubek, 36. Gregor, 62. Gregor - 3. Vavruška, 3. Pekárek, 4. Vavruška, 27. Krajcigr, 30. Vavruška, 48. Vavruška. Rozhodčí: Bezucha - Sidenberg. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 217. MATCH CENTER 


Kanonýři Kladno – BUTCHIS 4:9 (2:4, 1:3, 1:2) 

V repríze finále 1. ligy z uplynulé sezony mezi Kladnem a Butchisem se poté ve čtvrtek podobně jako v právě zmíněné finálové sérii radoval pražský celek. Nováček nejvyšší soutěže si šel za výhrou hned od úvodních minut. První část byla na branky bohatá, bylo jich k vidění hned šest, z toho čtyři za záda kladenského Janouška.

Rozhodující kroky k druhé pohárové výhře v této sezoně udělali Pražané během prostřední části, ve které odskočili kladenskému týmu na rozdíl pěti branek, na což už Kanonýři nedokázali zareagovat a náskok soupeře už nedokázali výrazněji stáhnout. Svěřenci Jana Zahalky si z Kladna odvezli výhru 9:4 a s Mladou Boleslaví si zahrají o první místo ve skupině. Výhru Butchisu režíroval především Tomáš Vondruška, který do sítě soupeře nasázel tři branky a jednou ještě zvládl asistovat.

Branky: 4. Procházka, 18. Procházka, 37. Tomášek, 46. Veselý - 7. Černý, 12. Novák, 16. Maňour, 20. Vondruška, 25. Vondruška, 27. Kalina, 29. Pecha, 42. Vondruška, 50. Pecha. Rozhodčí: Jelínek - Kropáček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. Diváků: 172. Zásahy brankářů: Janoušek 18 - Vladař 16. MATCH CENTER 

TROOPERS – Goldea PANTHERS OTROKOVICE 8:9pn (0:4, 2:3, 6:1 - 0:0) 

Svojí první pohárovou výhru v tomto ročníku zaznamenaly Otrokovice, na hřišti Troopers se však nerodilo nic snadno. Ještě na jaře superligový účastník skvěle začal a díky čtyřem brankám odskočil svému soupeři hned v úvodní třetině.

V prostřední části dokonce své vedení Panthers ještě navýšili a před třetí dvacetiminutovkou třímali náskok již 7:2. Když ještě na startu poslední třetiny navýšil vedení hostující Martin Ležatka, tak nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí mohli ještě utkání zdramatizovat, avšak opak byl pravdou.

Troopers předvedli mohutné tažení ve zbývajícím čase, do sítě soupeře nasázeli šest branek, přičemž srovnávací trefa Ondřeje Trávníčka přišla pouhých čtyřiadvacet sekund před závěrečnou sirénou. O vítězi duelu musely rozhodnout nakonec až samostatné nájezdy, ve kterých se stal hrdinou Martin Ležatka, jenž proměnil oba svoje pokusy a přisoudil bod navíc na stranu Otrokovic. Právě bráchové Ležatkovi hráli obrovskou roli v tomto pohárovém duelu, jelikož Martin i David přidali na své konto čtyři kanadské body. Stejný počet bodů zapsal i na druhé straně obránce Marek Jedlička. 

Branky: 27. Voltner, 31. Voltner, 43. Makyča, 45. Daler, 47. Mlejnek, 56. Blažek, 57. Věchet, 60. Trávníček - 5. Gál, 6. D. Ležatka, 16. D. Ležatka, 18. Gál, 29. Kelemen, 30. Hrabica, 39. M. Ležatka, 43. M. Ležatka, roz. náj. M. Ležatka. Rozhodčí: Ležák -  Ležák. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 68. Zásahy brankářů: Melichar 7, Bartek 5 - Pujin 26. MATCH CENTER 


Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se