Finále poháru zamíří na jih! České Budějovice jej budou hostit podruhé v historii

Atmosféra při finále Poháru Českého florbalu žen 2022/23 | foto: Martin Flousek/Český florbal

Vyvrcholení aktuálního ročníku Poháru Českého florbalu proběhne nově v polovině února. K datumu 13. 2. 2024 se nově připojilo i místo konání. O cenné trofeje se bude bojovat ve sportovní hale v Českých Budějovicích.


Na jihu Čech se bude konat pohárové finále potřetí. Podruhé pak přímo v krajském městě v Českých Budějovicích, kde se hrálo již v sezoně 2012/13. Tehdy se z triumfu v mužské části radoval poprvé v historii Chodov, který přetlačil Bulldogs. Ženský souboj ovládl až v prodloužení tehdejší hegemon z Herbadentu.

Vůbec poprvé se v Jihočeském kraji hrálo již v ročníku 2008/09. Tehdy ale finálové boje hostil Jindřichův Hradec a pohárové trofeje tehdy putovaly do výkladních skříní Děkanky a Tatranu.

České Budějovice se po Brnu a Svitavách stanou teprve třetím ze šestnácti hostitelských měst, v němž se bude hrát finále poháru podruhé. Prodej vstupenek na finále poháru bude odstartován v průběhu podzimu.

Finále Poháru Českého florbalu v Českých Budějovicích v roce 2013 | foto: Český florbal

Český florbal uspořádá finále ve spolupráci s českobudějovickými Štíry. Prvoligový klub má s hostitelstvím velkých událostí zkušenosti. Svá výjezdní klání pravidelně hrají v jihočeské metropoli superligoví Black Angels. Štíři také coby spolupořadatelé pomáhají při letních turnajích Street Floorball League.

Pohárový triumf z posledního ročníku obhajují florbalistky Vítkovic, které mohou v aktuálním ročníku zaútočit na pohárový hattrick. V mužské části vstoupili do ročníku coby vítězové předchozího finále hráči Bohemians. Aktuálně je rozehrané čtvrté kolo mužského pavouku, ženy mají obě úvodní kola za sebou a chystají se na osmifinále.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se