České týmy vyráží do boje! Kdo je na Champions Cupu čeká?

Champions Cup | foto: IFF

Čeští zástupci už tento týden naskočí do Poháru mistrů, který se od aktuální sezony odehrává ve zbrusu novém formátu. Ve čtvrtfinálových bojí tak čtyři české týmy čekají švýcarští soupeři. Už ve středu od 19:00 v UNYP areně nastoupí Bohemians k utkání proti Wileru, na čtyři zápasy se pak mohou fanoušci těšit v sobotu. Už nyní je navíc potvrzeno, že většinu zápasů bude možné sledovat na videoplatformě ceskyflorbal.tv.


Další ročník turnaje Champions Cup je již v plném proudu a do boje se tento a další týden pustí druhá polovina osazenstva. Severní konference již své zápasy odehrála a mezi nejlepší čtyřku postoupily pouze švédské celky - mezi muži Storvreta a Falun, v ženské části pak Pixbo a Thorengruppen.  Nyní je tedy řada na jižní konferenci. V té se o postup do semifinále poperou čtyři české a čtyři švýcarské kádry.

Jako první se do boje vydají mužští florbalisté Bohemians, které ve středu 13. září čeká souboj s celkem SV Wiler-Ersigen. Ten má za sebou poměrně čerstvý triumf ve švýcarském superpoháru a bude tak proti klokanům jistě velmi motivován. Na jeho soupisce navíc najdeme českou tvář v podobě florbalisty Radka Sikory, který při zmiňovaném triumfu přispěl gólem a asistencí. Kromě něj si Bohemians budou muset dát velký pozor také na Fina Joonase Pylsyho, známého ze čtyř mužských světových šampionátů.

Vstupenky: Skvělý zápas, bouřlivá atmosféra i doprovodný program. To vše nabídne Bohemka na Poháru mistrů

Českého mistra ze Střešovic čeká v rámci Champions Cupu švýcarský Köniz. Ten se v minulé sezoně umístil na druhém místě tabulky po základní části a v únoru dokráčel pro titul celé soutěže. Jednalo se již o jeho čtvrtou ligovou trofej v historii a na trůn tento celek usedl poprvé od roku 2016.

Ženskou část soutěže budou z českých týmů reprezentovat dva ostravští superfinalisté. Mistr Extraligy žen 2022/23 z Vítkovic se v sobotu 16. září vydá vstříc souboji se švýcarským týmem Zug United, který v srpnu ukořistil švýcarský superpohár. Utkání by to mělo být velice napínavé, neboť proti nejlepšímu celku ženské ligy se postaví kádr, v němž figurují reprezentantky Ivana Šupáková, Martina Řepková a Denisa Ratajová a na lavičce stojí trenérka a rovněž bývalá česká reprezentantka Natálie Martináková. Jak tedy tento souboj hvězd dopadne?

Poražený superfinalista z klubu FBC Ostrava pak bude na své cestě za postupem do semifinále muset porazit kádr Kloten-Dietlikon Jets. V tom nastupuje třeba známá finská tvář Sara Piispiová nebo Švýcarka Andrea Gamperliová.

Už nyní je také potvrzené, že bude možné sledovat utkání z České republiky na videoplatformě ceskyflorbal.tv. Na středeční zápas Bohemians proti Wileru se tak fanoušci mohou těšit i s českým komentářem. Aktuálně navíc probíhají také jednání ohledně přenosů ze Švýcarska.

Program Jižní konference Champions Cupu 2024

Muži

Středa 13. 9. 19:00 FbŠ Bohemians - SV Wiler-Ersigen (SUI) | MATCH CENTER | VSTUPENKY

Sobota 16. 9. 16:00 Floorball Köniz Bern (SUI) - Tatran Střešovice | MATCH CENTER

Sobota 16. 9. 19:30 SV Wiler-Ersigen (SUI) - FbŠ Bohemians  | MATCH CENTER


Ženy

Sobota 16. 9. 17:00 Zug United (SUI) - 1.SC TEMPISH Vítkovice | MATCH CENTER

Sobota 16. 9. 18:30 FBC Ostrava - Kloten-Dietlikon Jets (SUI) | MATCH CENTER | VSTUPENKY

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se