Výkonný výbor ČF potvrdil rozhodnutí Licenční komise v případě Black Angels

Buly (ilustrační foto) | foto: Martin Flousek/Český florbal

Výkonný výbor Českého florbalu (VV) na svém pravidelném zasedání rozhodoval o odvolání oddílu Black Angels proti neudělení licence pro sezonu 2024/2025. VV shledal, že v rámci licenčního řízení byly správně naplněny všechny procesní kroky, a odvolání Black Angels nevyhověl.


Licenční komise rozhodla v rámci standardního licenčního řízení o neudělení licence pro oddíl Black Angels s ohledem na to, že k datu ukončení licenčního řízení neměl zpracovanou účetní závěrku za roky 2022 a 2023 a nepředložil ani žádná data z účetnictví, které by mohla Licenční komise posoudit, zároveň neplnil nastavený akční plán, který měl výše uvedené řešit, a to ani po opakovaných urgencích. Tato zjištění jsou tak závažná a odporují standardu odpovědně vedené organizace, že Licenční komise neměla jinou možnost než licenci neudělit v souladu s licenčním řádem, který byl zaveden mimo jiné za účelem ochrany elitních soutěží, aby v nich působily stabilní organizace.

Black Angels využili svého práva a odvolali se k Výkonnému výboru Českému florbalu, který se zabýval správností procesu a postupu Licenční komise. Na základně zjištěných informací byly splněny všechny procesní kroky správně a Výkonný výbor odvolání Black Angels nevyhověl. Rozhodnutí o neudělení licence oddílu Black Angels je konečné.

"Situace se s Black Angels řešila aktivně více než rok. Členové licenční komise byli v pravidelné komunikaci se zástupci oddílu ohledně nápravy, bohužel ale nedocházelo k plnění akčního plánu, ani dodržování slibů ohledně řešení nedostatků včetně termínových závazků. Licenční komise využila všech dostupných možností, včetně sankcí, ovšem do data rozhodnutí nebyly oddílem předloženy důležité dokumenty. Výkonný výbor se celou situací zabýval a vyhodnotil, že Licenční komise v případě neudělení licence pro Black Angels postupovala správně, proto odvolání oddílu nevyhověl," říká Daniel Novák, prezident Českého florbalu.

Jelikož oddíl nesplňuje ani podmínky pro udělení licence pro 1. ligu mužů, má tým právo startovat v soutěži, v níž není potřeba oddílová licence (od Národní ligy níže). Z výše uvedeného vyplývá, že je aktuálně jedno volné účastnické místo v Livesport Superlize a budou zahájena jednání o doplnění soutěže. Jako první získává toto právo poražený tým z baráže, v případě nejvyšší mužské soutěže tedy Sokoli Pardubice, dále pak nejvýše postavený tým z play-off 1. ligy mužů.

Loading

Search

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se